Hizmetlerimiz

HİZMETLERİMİZ

Muradu Mimarlık olarak bina restorasyonu, kentsel dönüşüm ve bina hasar tespiti başta olmak üzere birçok konuda hizmet vermekteyiz.
Muradu Mimarlık olarak birçok konuda hizmet vermekteyiz. Mirelion Sarnıcı projesi son yaptığımız ve dünyaya örnek olan projelerden biri durumundadır. Firma olarak uzman çalışan kadromuz ile her yaptığımız projeye değer katmayı kendimize vazife bilmekteyiz.
Kurucumuz ve önderimiz Musa DURMUŞ’un uzun yıllardır edindiği tecrübesi ile projelere katkı sağlarken, uzman çalışan kadromuz tüm projelere ilk günkü heyecan ile başlamaktadır. Yaptığımız hizmetler şu şekilde sıralanmaktadır.

Eski eser binaların restorasyonu ile yapının gerçek haline sadık kalınarak yeniden düzenleme yapılmaktadır. Özellikle tarihi eser alanlarda hiçbir ilave yapmadan gerçek hali ile restorasyon yapılmaktadır. Son yıllarda artan sıkıntılı restorasyonlara karşın temiz ve aslına sadık kalarak tüm işlemleri yapmaktayız. Bu konudaki en büyük referansımız önceki projelerimizdir. Aldığımız tüm projelerde uzman personellerimiz her aşamasında kontrol ve tedbirli davranmakta ve yapının aslının korunmasını hedeflemektedir.

Restitüsyon hizmetimiz ile eserin geri kalanından bilgi toplayarak orijinal haline getirmeyi hedefliyoruz. Tüm yaptığımız restitüsyon hizmetlerimizde amacımız öncelikle yapı hakkında bilgi toplamak ve bu doğrultuda aslına sadık kalarak restore etmektir. Uzman çalışanlarımız gerekli tüm işlemleri yaparken çok büyük bir titizlikle ve tecrübe ile hareket etmektedir.

Anıtlar yüksek kurulu proje onayı ile tüm projelerimizin onaylı olmasını sağlıyoruz. Tüm restore ve yenileme çalışmalarında esas amaç yenilemek ve tarihi dokusuna uygun halde sağlamlaştırmaktır. Uzman çalışanlarımız ile birlikte tüm projelerimizde bu konuda oldukça dikkat etmekteyiz.

Jeoradar (Yer altı görüntüleme hizmeti) hizmetimiz ile zeminin sağlamlığı ve durumu ile alakalı fikir sahibi olabilirsiniz. Bunun yanında kolon, kiriş gibi binanız için hayati önem taşıyan yerlerin durumunu öğrenebilirsiniz. Firmamız alanında uzman personelleri ile çalışmakla beraber, son teknoloji ile donatılmış cihazlar ile birlikte çalışmaktadır.

Vekalet ile 0’dan bina yapımı ve teslimi konusunda uzun yılların tecrübesi ile birlikte hizmet vermekteyiz. Değerinde alınan arsa veya kat ortaklığı modeli ile birlikte yeni binaların yapımı işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Tüm yönetmeliklere ve mevzuata göre hareket ederek yapılan ve teslim edilen binaların her aşamasında uzman personellerimiz tüm kontrolleri yapmaktadır. Bunun yanında resmi makamların da kontrolü sürekli yapıların üzerinde bulunmaktadır.

Kentsel dönüşüm alanında hizmet veren firmamız resmi makamlar tarafından hazırlanan mevzuat çerçevesinde işlem yapmaktadır. Bu konuda gerçekleştirdiğimiz projeler en büyük referans kaynağımız olmaktadır. Kentlerin yapı dönüşüme katkı sağlamak için gerekli tüm çalışmalar uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

Statik, elektrik ve akustik projeler ile ilgili tüm deneyimimizle hizmet vermekteyiz. Özellikle elektrik gibi yüksek güvenlik gerektiren işlemler ile ilgili tüm güvenlik standartlarını yerine getirmekteyiz. Mevzuat ve yönetmelikler çerçevesinde gereken tüm işlemeler yapılmaktadır. Alanında uzman personellerimiz ile birlikte şu ana kadar yaptığımız projeler referans durumundadır.

AVM tadilatı hizmetimiz ile uzun yıllardır hizmet veren binaların yeniden güzelleştirilmesi işlemlerini yapmaktayız. Yeni bir ruh ve doku ile birlikte daha göz alıcı bir yapı ortaya çıkarmaktayız. Özellikle değişen dünyaya ayak uydurmak için restore edilmesi gereken binalarda yaptığımız çalışma, o yapıya yeni bir ruh kazandırmaktır.

Rölöve hizmetimiz ile restorasyon yapılması gereken yerler hakkında işlemler yapılmaktadır. Restorasyon çalışmasının yapılmasını hızlandıran ve kolaylaştıran bu hizmetimiz ile tarihi dokudaki alanların aslına sadık kalınarak yenilenmesi için ön hazırlık yapmaktayız.

Restorasyon hizmetimiz ile birlikte, eserin ya da yapının aslını koruyoruz. Bulunduğu dönemin şartları göz önü de bulundurularak restore işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Tarihi dokusuna ya da binanın aslına zarar verecek bir durum söz konusu olmadan yapının ya da eserin daha sağlam olması ve yenilenmesi işlemini gerçekleştiriyoruz.

Bizans, Roma ve Selçuk dönemi mimari proje çizimi ve uygulama hizmetimiz ile birlikte dilerseniz günümüz şehir hayatına tarihi dokuyu entegre edebiliriz. Geçmişin olağanüstü sanatçılığını günümüz teknolojisi ile birleştiren firmamızın en büyük referansı gerçekleştirdiği projeler olmaktadır.

Zemin etüdü ile birlikte inşa edilecek yapının zemini hakkında bilgi alınmaktadır. Firmamız bu konuda hizmet vermektedir. Bu hizmet ile birlikte yapılacak bina veya yapının nasıl bir zemin üzerine yapılacağı tespit edilmektedir. Zemin etüdü ile birlikte alanın uygun olup olmadığı da kontrol edilmektedir. Uzman personellerimiz ve son teknoloji ve kalite standartlarına göre üretilen cihazlarımız ile birlikte zemin etüdü işlemini gerçekleştirmekteyiz.

Bina hasar tespiti işlemi ile binanın oturulabilir ya da oturulamaz şeklinde beyanda bulunmaktayız. İlgili mevzuat çerçevesinde yapılan işlemler ile birlikte hasar gören binaların tespiti yapılmaktadır.
Ülkemiz deprem kuşağı üzerinden bulunan bir konuma sahiptir. Özellikle orta ve yüksek ölçekli depremlerden sonra bu tespit hayati önem taşımaktadır. Uzman ekibimiz oldukça titiz ve hassas çalışarak en doğru kararı vermektedir.

Harita/Kadastro işlemleri de ilgilendiğimiz ve hizmet verdiğimiz diğer alanlardan bir tanesi olmaktadır. Uzman personellerimiz ile birlikte ilgili yönetmelikler ve mevzuat çerçevesinde işlemlerimizi yapmaktayız.

Otel restorasyonu gibi özel ve itinalı bir çalışma gerektiren konularda uzun yılların deneyimi ile birlikte hizmet vermekteyiz. Özellikle uzun yıllardır ayakta duran yapıların restorasyonunda yapının aslına sadık kalınarak işlemler yapılmaktadır. Yapıya ek bir işlem yapmadan sadece olması gerekeni yapıyoruz. Çizim aşamasından restore kısmına kadar en çok dikkat edilen konuların başında yapının dokusunu korumaktır.

Vakıflar bölge müdürlüğü, hazine parselleri, İfraz ve Tevhid projelerinizi yapıyor ve ilgileniyoruz. İlgili mevzuat ve yönetmeliklere bununla beraber son çıkan kanunlar çerçevesinde işlemler yapmaktayız.
Tüm bu hizmetleri alanında uzman personellerimiz ile birlikte yapmaktayız. Kurucumuz ve önderimiz Musa DURMUŞ ve uzman personellerimiz için yapılan her proje ilk proje gibi hissedilmektedir. Her zaman daha iyiye ulaşmak için çalışıyoruz.